Novi Pazar bolji u drugom poluvremenu

23.07.2014
Novi Pazar bolji u drugom poluvremenu Novi Pazar - Spartak 3:1 (1:1)

Stadion u Novoj Varoši. Sudija: Vasa Rajić (Nova Varoš). Strelci: Milić (3. min. iz penala) za Spartak. Vidaković (35. min), Banjac (autogol 52. min) i Arifović (87. min.) za Novi Pazar.

Novi Pazar: Budaković, Pavlović, Vuković, Otašević, Udovičić, Ragipović, Jeftović, Rusmir, Vidaković, Hadžibulić, Kecap.
Igrali još: Obrovac, Đorđević, Rušević, Savić, Sotirović, Kadrić, Pajović, Arifović, Selimović.

Spartak: Janošević, Farkaš, Radović, Kovačević, Banjac (Mezei), Jočić, Balabanović, Plavšić, Torbica, Jondić, Milić.
Igrali još: Mirković, Antonić, Džugurdić, Milošević, Janković, Dimitrijević, Jakovljević, Mrkela, Ilić, Vojvodić, Zlatković i Matić.

Fudbaleri Spartaka poraženi su u trećoj pripremnoj utakmici u Novoj Varoši od ekipe Novog Pazara sa 3:1. Poveli su subotičani ali je na kraju slavio Novi Pazar.

Spartak je odigrao korektno prvo poluvreme u kojem su nastupili najbolji pojedinci. U nastavku susreta šef subotičana Kurćubić šansu je pružio mlađim igračima i to na pozicijama koje nisu njihove osnovne kako bi se uverio u kvalitet pojedinaca.

Spartak je poveo već u 3. minutu kada je Ragipović preoštro startovao u svom šesnaestercu. Precizan sa bele tačke bio je Milić. Usledile su dve dobre akcije Novog Pazara koji su zapretili preko Otaševića, ali oba puta kao pobednik je izašao golman Janošević. Igrao se 21. minut kada je bivši igrač Spartaka, Otašević probao glavom, ali spretnom intervencijom Janošević izbija u korner. Iz kornera lopta dolazi ponovo do Otaševića koji sada tuče volejom, međutim Janošević opet izlazi kao pobednik. Ofanziva Novog Pazara isplatila im se u 35. minutu kada je Udovičić izveo korner a Vidaković sproveo loptu u mrežu za 1:1.

U nastavku susreta Pazar je bio konkretniji i bolji na terenu. Poveli su iz prekida u 52. minutu autogolom Banjca. Konačan rezultat postavio je Arifović 3 minuta pre kraja susreta ponovo iz prekida. Nakon dobrog šuta Mirković izbija loptu u korner, nakon kojeg lopta dolazi do Arifiovića koji postavlja konačan rezultat.

Do kraja priprema Spartak će odigrati još jednu utakmicu i to protiv Metalca u nedelju 27. jula, nakon čega se ekipa vraća u Subvoticu.